Adwentowe Opowieści

Ten grudniowy czas, gdy za oknem szaro, buro i zimno, a noc przychodzi szybko, sprzyja do snucia opowieści. Po dniu pełnym zajęć, zabiegania, zmartwień, może przedświątecznych już przygotowań, dobrze jest się zrelaksować, przy kubku gorącej, owocowej herbaty, lub przepysznej kawy z dodatkiem mleka, cynamonu i kaka. W tle jakaś dobra muzyka, może zestaw piosenek z dzwoneczkami. To dobra chwila, do snucia opowieści o niezwykłych ludziach, niezwykłych wydarzeniach i obecności Boga w życiu każdego z nas.

2016

W adwencie 2016 roku powstała pierwsza edycja „Adwentowych Opowieści” W tamtym adwencie powstały fikcyjne, ale oparte na prawdziwych wydarzeniach opowiadania na tematy rodzinne. Były także opowieści o niezwykłych ludziach żyjących Bogiem.

  1. Być jak Noe
  2. Prawda
  3. Mikołaj
  4. Miłość Joanny
  5. Niszcząca pożądliwość 1
  6. Niszcząca pożądliwość 2
  7. Decyzje Józefa
  8. Zaufanie Maryi

2017

W grudniu 2017 roku „Adwentowe Opowieści” nadal toczyły się tematycznie w okół rodziny. Poznaliśmy wówczas historie pierwszych świętych małżonków i innych niezwykłych osób.

1. Franz i Franziska czyli miłość silniejsza od nazizmu i śmierci

2. Przez małżeństwo do nieba

3. Decyzja Emili

2018

W grudniu 2018 roku, w „Adwentowych Opowieściach” spotkaliście cztery pary z biblii, które pokazały konkretne problemy, bolączki i pułapki małżeńskiego życia i sposób na to jak z tym wszystkim się uporać.

1. opowieść o wierności

2. opowieść o niepłodności

3. opowieść o zdradzie

4. opowieść o zaufaniu

2019

Zaczynamy czwartą edycje „Adwentowych Opowieści”.  W tym roku, będzie jedno opowiadanie w 3 częściach. Jest to opowiadanie oparte na faktach, na świadectwie jednej z par.

1. Nieskuteczne starania

2. Trędowaci- publikacja  12 grudnia 2019

3. Przebaczenie – publikacja 19 grudnia 2019

Zapraszam