Niebiańskie filmy

Znajdziecie tutaj recenzje filmów które warto zobaczyć. Będą to zarówno filmy z przesłaniem chrześcijańskim, jak i inne. Zawsze jednak będą to filmy które dały mi wiele frajdy podczas ich oglądania.

Dokładne recenzję filmów zamieszczonych poniżej przeczytasz na blogu, wystarczy kliknąć na poniższy tytuł danego filmu

Wołyń – jeden  najlepszych polskich filmów historycznych, opowiadający o ludobójstwie na Polakach do jakiego dopuścili się Ukraińcy w czasach II Wojny Światowej. Film ma wiele mocnych scen, co przybliża nas do wielkiego okrucieństwa jakie miało miejsce kilkadziesiąt lat temu, na Wołyniu właśnie. (Recenzja filmu, którą zamieściłem na blogu po kliknięciu na tytuł)

Narodzeniedla mnie jeden z najpiękniejszych filmów na Święta Bożego Narodzenia. To oparta na Ewangeliach opowieść i tym ci wydarzyło się w Betlejem w noc Bożego Narodzenia i jak wyglądały miesiące poprzedzające przyjście na Świat Zbawiciela. To film, bardzo realistyczny, nie kościółkowy. Możemy obserwować w nim realne życie zwykłych mieszkańców Nazaretu, być świadkami trosk i radości Józefa i Maryi i ich rodzin. Możemy wczuć się w to jak oni odpowiadali na tak nieprawdopodobną wiadomość z Nieba.

3096 dni –film oparty na faktach. Wiedeń, marzec 1998. Dziesięcioletnia Natascha idzie do szkoły. W pewnym momencie tuż koło niej zatrzymuje się biały samochód. Kierowca, bezrobotny inżynier Wolfgang Priklopil, wciąga ją do środka i wywozi na obrzeża miasta, do swojego domu. Nie chce okupu – chce, aby dziewczynka stała się jego wyłączną własnością na zawsze. Pod garażem jest już przygotowana piwnica o wymiarach 2 na 3 metry. W tym pomieszczeniu Natascha spędzi kolejne 8 lat swojego życia.

Jednakowo Inni – film oparty na faktach. Ron Hall to odnoszący sukcesy marszand sztuki. On i jego żona, Debbie, z pozoru tworzą idealną, nowojorską parę. Pewnego dnia ich związek zostaje wystawiony na próbę. Wtedy nieoczekiwanego wsparcia udziela im bezdomny. Jego przyjaźń pomaga małżonkom odzyskać równowagę i wiarę w ludzi.