Blog

79. Co dalej z blogiem?

Blogi na Deonie to wyjątkowo dobre miejsce. Brak tu chamstwa, hesterów i głupkowatych internetowych prowokacji. Wiele jest za to pięknych i wartościowych tekstów. Choć lista blogerów, aktywnie zamieszczająca swoje teksty, jest relatywnie krótka to bogactwo treści jakie zamieszczają jest przeogromne.

To miejsce urzeka kulturą, bo choć my jako autorzy blogów nie zgadamy się z sobą, kwestionujemy swoje opinie, to wymiana zdań w komentarzach opiera się na argumentach.

Może dzieje się tak dlatego, że w gruncie rzeczy, wszyscy wyznajemy ten sam system wartości i skupieni jesteśmy wokół tego samego portalu. Czy zatem nie istnieje groźba stworzenia małego wirtualnego towarzystwa wzajemnej adoracji?

Miejmy nadzieje że nie.

Oby zatem nas piszących przybywało, wtedy będzie coraz ciekawiej.

U mnie na blogu od dziś nowa szata graficzna.  Po Wielkim Poście i Świętach Zmartwychwstania, wracam do normalnego trybu blogowania. Nowe teksty raz na tydzień, zwykle w czwartki- piątki. Tematyka będzie, bardzo różna, do spraw wiary i kościoła po kwestie społeczne, kulturalne, podróżnicze czy nawet kulinarne.

Tematyka w „pod niebem” teraz wiosna i latem bardziej będzie dotyczyła spraw ludzkich niż boskich. Podróże, kulinaria, kultura czy sprawy społeczne to tematyka jaką na pewno tu znajdziecie. W mojej pracy zawodowej, codziennie spotykam ludzi z historią ich życia, dramatami, problemami, ale też cudownym działaniem Boga i pięknymi dowodami miłości innych. Chce te fascynujące czasem historie zamieszczać tu na blogu.

Nie zabraknie jednak też tekstów- jak do tej pory, czy przypominających nauczanie mądrych ludzi kościoła (Jan Paweł II, Benedykt XVI itp.) czy odnoszących się do cytatów zaczerpniętych z Pisma Świętego. Warto przecież brać do ręki Pismo czytać i rozważać… tak jak poucza nas papież Franciszek w cytacie znajdującym się z boku strony. Dlatego, raz w miesiącu, zaraz w pierwszych dniach nowego miesiąca- dodatkowy tekst typowo biblijny.

Zapraszam zatem, wpadajcie tutaj- ja postaram się by było ciekawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *