145. Muzyka i film na Wielkanoc

„Podczas Wielkiej Nocy Paschy wszystko odnawia się w Chrystusie. Ze wszystkich zakątków ziemi popłynie do nieba śpiew Gloria oraz Alleluja, a światło pokona ciemności nocy. W Niedzielę Wielkanocną radować się będziemy razem ze Zmartwychwstałym, który będzie nam życzył pokoju.”  Jan Paweł II

W Wielką Sobotę po zapadnięciu zmroku, Kościół rozpoczyna największe  świętowanie w roku liturgicznym. Obrzędy Wielkiej Soboty są już bowiem uroczystym wejściem w tajemnicę Zmartwychwstania.

Zanim nastanie Poranek Wielkanocny, wieńczący te nocne obchody, i pójdziemy za Chrystusem Zmartwychwstałym, w uroczystej procesji rezurekcyjnej, już nocą, podczas wigilii paschalnej, w kościołach na całym świecie zabrzmi radosne Alleluja.

W Wielkanoc, by przedłużyć radość zmartwychwstania można poświęcić czas na piękne utwory muzyczne i filmowe.

Muzyka na Wielkanoc

Co tu dużo pisać, lepiej posłuchać, albo nawet zaśpiewać. To przecież prawda, że prawdziwe Wstał i Zmartwychwstał!

Film na Wielkanoc

Przepiękna opowieść o tej wielkiej tajemnicy. Zmartwychwstanie ukazane jest od strony niewierzącego. Główny bohater prowadzi śledztwo w sprawie wykradnięcia ciała Jezusa z grobu. To śledztwo zmienia Jego życie. Warto obejrzeć.

Zmartwychwstały – film (klikij)

 

Życzę wszystkim czytelnikom „Pod Niebem”, by w swoim życiu prawdziwie spotkali Zmartwychwstałego, by nie lękali się Go i pozwolili przemieniać ich serca. Wesołego Świętowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *