Małżeństwo Słowo Życia

205. Cudzołóstwo

Trudne są powyższe słowa, zwłaszcza dla dzisiejszego świata. Kto z nas nie zna osób, którym małżeństwo nie wyszło. Czasem rozpadło się z ich winy, z egoizmu niedojrzałości, głupoty. Czasem są jednak ofiarami swojego współmałżonka, wyrwali się z piekła.

Samotni, poranieni po tamtym związku, spotkają kogoś kto daje im miłość. Wchodzą z nim w związek. Jeśli pierwsze ich małżeństwo zostało zawarte ważnie, ten kolejny związek to cudzołóstwo. Mocne i są słowa Jezusa. Przekaz, budzący wręcz sprzeciw współczesnego świata.

Tyle, że może jest na odwrót. Pewnie nie byłoby tego problemu, nie byłoby odejścia od żony/ męża do innej/ innego, gdyby słuchać i wypełniać, albo przynajmniej starać się wypełniać inne nakazy Jezusa. Gdyby, przez życie prawdziwe- oboje małżonkowie z tym Jezusem szli.

Wszystkim, którzy stają na ślubnym kobiercu, trzeba więc tą prawdę uświadamiać. Oni po ludzku mogą zdziałać wiele głupot, zniszczyć to co otrzymali od Boga. Zachłysnąć się chwilowym szczęściem, zniszczyć nawet najpiękniejszą miłość. Tylko z Bożą pomocą są jednak w stanie przetrwać przeciwności losu, i po latach kochać swojego współmałżonka o wiele bardziej niż w dniu ślubu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *