Wiara Wielki Post

209. Wielkopostne spotkania z Miłosiernym

Jesteśmy w okresie, gdy bardziej niż zwykle rozważamy mękę Chrystusa. To wyjątkowy czas w Kościele i powinien to być wyjątkowy czas w życiu każdego z nas. Zastanawiałem się o czym, w tym czasie pisać tu na blogu.

Szukając tematu, przypominałem sobie, moje odkrywanie żywego Jezusa w dorosłym już życiu. Duży wpływ na moją wiarę miał wówczas Dzienniczek Świętej Siostry Faustyny i tajemnica Bożego Miłosierdzia. Pomyślałem, to jest to.

Ten  święty czas, jest według mnie okresem, gdy na to Boże Miłosierdzie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Wielki Post przygotowuje nas do Tajemnic Paschalnych, a te w naturalny sposób łączą się z Bożym Miłosierdziem. Z woli Pana Jezusa I Niedziela po Wielkanocy jest właśnie Świętem Bożego Miłosierdzia.

Dalej, tekst samej koronki, gdzie powtarzamy słowa „Dla Jego bolesnej Męki miej miłosierdzie dla nas i całego świata”, także zwracają uwagę na tajemnice pasyjne. W koronce do Bożego Miłosierdzia prosimy Boga wszechmogącego o miłosierdzie nie ze względu na nas, na nasze zasługi, postępowanie, ale ze względu na cierpienia jakie doznał Jezus na krzyżu.

Przez tajemnice Bożego Miłosierdzia, wpatrujmy się więc w mękę Jezusa. Pomagać nam w tym będą spotkania z Jezusem Miłosiernym opisane w dzienniczku siostry Faustyny, jego nauka kierowana do Faustyny i pouczenia w niej zawarte.

Święta siostra Faustyna otwarta była na boże natchnienia, dzięki temu stała się wielką świętą, która przypomniała ludzkości piękną bożą cechę. Oby ten wielki post był dla nas okresem, w którym nauczymy się odczytywać i zauważać natchnienia boże, kierowane do nas. Może pomogą nam w tym te wirtualne spotkania z Miłosiernym w każdy piątek Wielkiego Postu. Pierwsze już za tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *