Wiara

224. Pismo Świętej, weź i czytaj

Pismo Święte, to taka książka, którą pewnie każdy z nas ma, ale którą niewielu z nas czyta. Sam wiele razy podchodziłem do tego tekstu z mocnym postanowieniem, że będę go czytał codziennie. Wiele razy z tego postanowienia nic nie wychodziło. Jest to jednak dla mnie, bardzo bliski tekst i wiem, że w tym tekście mówi do mnie Bóg. Pamiętam, też że czytanie Pisma Świętego nie jest zwykła lekturą zwykłej książki, czytanie Pisma Świętego jest modlitwą. Jestem jednak przekonany, że Pismo Święte, każdy katolik czytać powinien, nawet jeśli ten tekst jakby do niego nie dociera. Te biblijne historie, niosą bowiem ponadczasowe przesłanie i często jest tak, że są zaskakująco aktualne dla czytelnika, w tym konkretnym czasie i punkcie w którym się znajduje. Bo przez to Słowo mówi konkretnie do tej osoby Bóg.

Znany ewangelizator- katolik Witek Wilk, w swoich wystąpieniach gorąco namawia do czytania Pisma Świętego. Wielokrotnie z przekąsem krzyczy, że katolicy mają to do siebie iż ich Pisma Święte po prostu kurzą się na domowych półkach, że nie znają Słowa. Skoro nie znają Słowa- przekonuje- to tak naprawdę nie znają Boga. Brak znajomości tego co mówi nam Bóg, brak poznania tego jak działa w życiu narodów i indywidualnych ludzi, prowadzi natomiast do budowania religii a nie wiary. Religia jest systemem nakazów i zakazów, a wiara jest zaufaniem Bogu. Gdy wierzysz- nakazy i zakazy religijne, przestają dla Ciebie być nakazami i zakazami, są co najwyżej wskazówkami, bo ufasz Bogu i wiesz że płynący z Jego nauki nakaz czy zakaz jest dla Twojego dobra. Jest po to byś był szczęśliwy- przede wszystkim w wieczności, ale także już tu na ziemi.

Czytaj więc Pismo Święte, poznaj Boga. To będzie budować Twoją wiarę, a wtedy zobaczysz moc działania Boga w Twoim życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *