Społeczeństwo Wiara

281. Kościół w czasie pandemii

Wielkie brawa należą się Kościołowi jako instytucji, ale także Kościołowi jako nam wszystkim, za to jak odnalazł się w tym trudnym czasie. Ograniczenie uczestnictwa w Mszy Świętej jest bolesnym, aczkolwiek koniecznym środkiem w tej trudnej sytuacji. Mam tylko nadzieje, że my wszyscy- nie zbagatelizujemy sobie aktualnej sytuacji, w ramach upływu czasu i nie zaczniemy lekceważyć istniejącego zagrożenia. Nie zapomnijmy że wirus jest w Polsce, już w tej chwili nie trzeba spotkać się z kimś z zagranicy by się zarazić. Nie narażajmy siebie i innych. Zostańmy w domach!

Kościół domowy, w gronie rodziny, a jednak powszechny. Przyłączmy się wszyscy do modlitwy polskiego kościoła. Różaniec o 20.30- jest genialną inicjatywą. W tym miejscu dziękuje wszystkim parafiom- także mojej- za to że transmitują swoje nabożeństwa wykorzystując możliwości internetu.

Kolejna niedziela w moim domu, to właśnie spotkanie wszystkich członków przy stole, przed komputerem. Na stole będzie krzyż i świecie, a w komputerze transmisja Mszy Świętej a potem Gorzkich Żali z kościoła parafialnego w moim mieście.

Uwierzmy w silę modlitwy. Zwiększmy ją. Módlmy się z wiarą do Boga o to by otoczył nas swoim płaszczem, by zmniejszył skalę pandemii, by zniszczył wirusa, by wspierał lekarzy, pielęgniarki.

Wiara, ufność i nadzieja to nam w obecnej sytuacji pozostało.

I pamiętajmy- Zostańmy w domach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *