295. Wielkanocne Melodie

Najważniejsze Święta Chrześcijańskie. Zmartwychwstanie. Czym byłyby one bez muzyki. Ta rozbrzmiewa już w czasie liturgii Wielkiej Soboty. Poniżej prezentuje kilka utworów, bez których nie wyobrażam sobie tych Świąt.

1. EXSULTET – orędzie wielkanocne

Pieśń śpiewana już podczas Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę, zwiastuje nam wielką radość zmartwychwstania i ogłuszająca Zmartwychwstanie.

2. Wesoły Nam dziś dzień nastał

Pieśń ta jest wprost wpisana w poranek wielkanocny. Od dziecka, odkąd pamiętam, zawsze w Wielkanocny Poranek śpiewana podczas procesji rezurekcyjnej. Dziś ta radość nie jest tak oczywista. W dobie konorowirusa trudno jest się cieszyć, ale możemy się zdobyć właśnie o tą radość płynącą ze Zmartwychwstania.

3. Zwycięzca Śmierci 

Podobnie jak wyżej wskazana pieśń także i tak należy do tych najważniejszych i najpiękniejszych dla mnie pieśni Wielkanocnych, Na blogu proponuje wyjątkową aranżacje tej pieśni w wykonaniu Arki Noego.

4. Nie ma Go tu – niemaGotu

Aż dziw, że wśród współczesnych utworów chrześcijańskich tak mało jest tych, które wprost opowiadają o zmartwychwstaniu. Jeden z nielicznych współczesnych utworów, ale jakże pięknych proponuje poniżej. Odkąd usłyszałem ten utwór, nie ma takich Świąt by nie leciał on u mnie w domu.

5. Zmartwychwstał Pan i żyje dziś – TGD

To też jeden z najpiękniejszych utworów na czas wielkanocny. Uważam, że najpiękniejsza interpretacja jest właśnie w wykonaniu TGD: posłuchajcie

6. Przychodzisz Panie mimo drzwi zamkniętych

Piękny utwór, który jest doskonałą modlitwą, zwłaszcza modlitwą na ten czas epidemii, gdy jesteśmy zamknięci w domach jak uczniowie w wieczerniku. On przychodzi, Zmartwychwstały mimo tego zamknięcia, prośmy go: Uzdrów nasze życie!

7. Jezus zwyciężył 

Na koniec niezwykle radosna pieśń w nastroju wielkanocnym, tak jak powyższa także z rzeszowskiego koncertu uwielbioniowego „Jednego Serca” Pamiętajmy, Jezus jest Panem, On zwyciężył śmierć. Radujmy się więc i cieszmy w te święta mimo wszystko.

 

Wszystkim moim czytelnikom życzę

zdrowych i pełnych spokoju Świąt Wielkanocnych.

Oby niebawem Zmartwychwstał Świat po tragedii pandemii 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *