Kultura Społeczeństwo

338. „Oczy Diabła” przerażająca opowieść o dramatycznej rzeczywistości

Obejrzałem ostatnio dokument Patryka Vegi „Oczy Diabła”. Film opowiada o handlu dziećmi, sprzedawaniu ich albo na organy albo do burdelów pedofilskich na zachodzie Europy.

W filmie poznajmy historię ciężarnej kobiety, która postanowiła sprzedać swoje dziecko i tak naprawdę wszystko jej jedno co stanie się z nim poekstrakcji. Twórca dokumentu dociera do kobiety, która pośredniczy w transakcji między ciężarną a handlarzem dziećmi, w końcu jesteśmy świadkami rozmowy z samym handlarzem dziećmi.

Opowiada on o tym jak dzieci są przetrzymywane w burdelach, wykorzystywane seksualnie, czasem wykorzystywane czy wręcz mordowane ze szczególnym okrucieństwem. Uzyskujemy informacje o tym, że czasem jest konkretne zamówienie na organy, wtedy może dochodzić do porwań dzieci bo liczy się czas. Informacje są tak okrutne, że aż nieprawdopodobne. Po skończonym seansie miałem nadzieje, że film jest podkoloryzowany. Niestety przeglądając recenzję dotyczące dokumentu ,natknąłem się  na portalu mamotoja.pl.na wypowiedź  Agaty Witkowskiej z Fundacji Czas Wolności, która zajmuje się pomocą ofiarom handlu ludźmi. Pani Agata stwierdziła: „Obejrzałam film „Oczy diabła” i pomyślałam, że nareszcie ktoś ma odwagę nazywać rzeczy po imieniu”*

Twórca dokumentu, wprost nazywa ten proceder diabelskim. Twierdzi wprost że osoby biorące w tym udział umoczone są w okultyzm, można u nich dostrzec satanistyczne symbole. Sam, występujący w filmie handlarz to potwierdza.

Trudno nie przyznać mu racje. W filmie opisano zbrodnie i to chyba te najbardziej obrzydliwe. Widzimy w nim zło w czystej postaci. Zło równa się diabeł. Tak więc trudno Patrykowi Vega nie przyznać racji.

Smutkiem w tym filmie napawa postawa tej ciężarnej mamy. Czy jest ona złą osobą? Robi źle, zdawać by się mogło wyzuta jest z uczuć, pewnie w jakimś stopniu zdemoralizowana.Trzeba jednak zapytać dlaczego? Pewnie dlatego że brakło w jej życiu miłości, że brakło dobroci, że brakło prawdziwej bliskości innych osób. Pewnie o tym nie wie, ale potrzebuje pomocy, jeśli nie takiej materialnej to na pewno duchowej. Modlitwa czyni cuda, warto więc o niej i wielu kobietach w jej sytuacji pamiętać w modlitewnych postanowieniach Wielkiego Postu.

Poniżej wklejam link do filmu „Oczy diabła”

 

Obraz zamieszczony w tekście pochodzi ze strony stopseksualizacji.pl

* Link to recenzji na portalu mamotoja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *