343. Postna Droga: Odosobnienie

Ten Wielki Post zaczął się dla mnie bardzo trudno. COVID zaatakował mnie osobiście. Wszyscy Ci,którzy twierdzą że ta choroba to mocniejsza grypa bardzo się mylą. Oprócz pierwszych objawów, to nie ma nic wspólnego do grypy.

Obok mojej choroby obserwowałem jak ciężko przechodzi ją dla mnie ktoś bardzo bliski. Jak szybko tracił siły, jak trudną walkę przechodzi by pokonać tą chorobę. Szpital, specjalne leki i lekarze, którzy nie potrafią określić rokowań: „bo to COVID, tu nic nie wiadomo”. Dzięki Bogu stan się poprawia i mam nadzieje że najgorsze już za nami.

Doświadczyłem też strachu o zdrowie tych,z którymi się spotkałem,gdy mogłem już być zarażony i niestety obserwuje jak niektórzy z nich także muszą walczyć z tą chorobą. Pozostaje mi wierzyć w to, że przejdą to łagodnie.

Mówią, że wszystko jest po coś. Bardzo prosiłem Boga by ten Wielki Post był dla mnie dobrym czasem. Myślę, że COVID który dopadł mnie praktycznie wraz z początkiem tego wyjątkowego czasu (przypadek?) i cała ta sytuacja z tą chorobą związana, jest pewnego rodzaju, wielkopostną lekcją.

Wiele jest w moim życiu do poukładania. Codzienność, obowiązki w pracy, nerwy i problemy które przenoszę też domu, brak czasu dla bliskich. Tymczasem, życie człowieka jest bardzo kruche. Nie może być tak, że braknie mi czasu na miłość i bycie z najbliższymi.

W ostatni weekend, rekolekcje w parafii,w których uczestniczyłem on-line. Rekolekcjonista na wielu przykładach pokazywał, że Jezus żyje, że działa, że uzdrawia. Potrzebuje uzdrowienia, nie chodzi tu tylko o COVID, ale przede wszystkim o uzdrowienie mojego wnętrza, uzdrowienie relacji, uzdrowienie mojego życia zawodowego i osobistego.

To odosobnienie, w którym się znalazłem, było mi potrzebne. Sam nie potrafiłbym się zatrzymać, zaprzestać tego obłędnego pędu. Ten covidowy i jakże stresujący hamulec pokazał mi jak wiele jest w moim życiu do naprawy. Bez Jego pomocy tego nie uczynię. Wielki Post będzie zatem dla mnie czasem wołania o uzdrowienie wszystkich tych miejsc w moim życiu,które tego potrzebują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *