346. Postna Droga: Dziękuję

To moje zarażenie wirusem, izolacja o której pisałem tydzień temu, sprawia że droga tego rocznego Wielkiego Postu jest wyjątkowa. Mimo, że wyszedłem już z tego, to ze skutkami zakażenia chyba przyjdzie  mi trochę powalczyć.

Osłabienie jakie wywołała u mnie choroba COVID-19, przypomniało mi jak kruche jest nasze życie. Trzydziestokilkuletni mężczyzna a słaby jak mucha. Choć uważam, że nie mam co narzekać. Nie byłem w szpitalu, wyszedłem z tego stosunkowo szybko.Bliska mi osoba, cudem uratowała swoje życie i pewnie miesiącami będzie dochodzić do pełnej sprawności.

Trudne to było przeżycie.Może to dziwne,ale mam wielkie pragnienie by wychwalać Boga za to, co spotkało mnie w ostatnim czasie. Oczywiście, że ta choroba nie przyszła od Niego, oczywiście że nie chcę Go wychwalać za to, że ja i moi bliscy czy znajomi musimy się z COVID-em uporać. Chcę jednak wychwalać Boga, bo czuje, że On wyprowadzi z tego wiele dobrego.

Chcę dziękować Bogu i wychwalać Go, za mojego lekarza pierwszego kontaktu. Wiele się o lekarzach rodzinnych mówi teraz źle, że zamknięci, że teleporady. To ja mam szczęście. Zaangażowanie, pomoc, wsparcie, częsty i aktywny kontakt telefoniczny o każdej porze dnia.Chce dziękować Boga za lekarzy, którzy zajęli się moją bliską osobą. Dzięki ich pracy ona wraca do zdrowia. Chce dziękować Bogu za moich znajomych, którzy ogarniali moją firmę, którzy oferowali pomoc w zakupach.

No i ten czas. Choć w zamknięciu, choć pełen stresu, to był to czas z najbliższą rodziną. Chyba nigdy, nie miałem dla nich aż tyle czasu.Chcę właśnie za ten czas Bogu podziękować. Czas,który przewartościował trochę moje życie, otwarł oczy na pewne jego aspekty.

„Zawsze się radujcie,nieustannie się módlcie.W każdym położeniu dziękujcie,taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem Was” (1 Tes, 5, 16-18).

Te słowa teraz bardzo do mnie przemawiają. Dziękować za wszystko co nas spotyka i szukać we wszystkim Bożej woli i miłości, to najlepsza droga czerpania radości z często bardzo trudnej i przytłaczającej codzienności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *