361. Spotkania z Miłosiernym: Łaska Boża

Cokolwiek czynię, nie liczę na własne siły, ale na łaskę Bożą. Z łaska Bożą dusza może przejść przez największe trudności zwycięsko. (Dz 287)

Spotkanie 1.

Często pokonują mnie trudności dnia codziennego.Zdarza się że sił już brak by pokonywać kolejne przeszkody.

Co wtedy robię, czy załamuje się, rezygnuje z walki, poddaje?

Często wtedy nie wytrzymuje, staje się kłębkiem nerwów, wybucham,nie panuje nad sobą, z ust padają niecenzuralne słowa.

Nerwy to zły doradca. Gdzie szukać dobrego?

Może te przeciwności losu, to dlatego, że zapomniałem moje sprawy oddać Jemu? Zapomniałem, że On obiecał mi życie w obfitości,jeśli tylko będę karmił się Jego Słowem.Tylko, czy ja znam Słowo?

Może podejmuje złe decyzje, może źle wykonuje swoje obowiązki i te trudności są  tego konsekwencją?

Podoba mi się słynne powiedzenie, pracuj tak jakby wszystko zależało od Ciebie, ale mód się tak jakby wszystko zależało od Boga. Czy faktycznie tak żyje?

Siostra Faustyna Kowalska. Osoba bez dobrego wykształcenia,z biednego wiejskiego domu. Schorowana, słaba, bez widocznej charyzmy, raczej pośmiewisko nawet dla sióstr z jej zakonu. I takie zadanie.Spisać i przekazać światu prawdę o Bożym Miłosierdziu. To jest niewykonalne, prawda?

A jednak! Był to Boży plan, Boża sprawa. Ona powierzała tą sprawę Bogu. On zajął się resztą.

W Twoim życiu, nie możesz się pozbierać? Powierz to wszystko Bogu, działaj,ale nie zapomnij o modlitwie,o rozmowie z Nim o Twoim problemie. Bądź spokojny, z Bogiem nie zginiesz.


Od dziś, aż do Bożego Ciała, na blogu, nowy cykl: Spotkania z Miłosiernym. W każdą sobotę rano, teksty tak jak ten powyżej,których punktem wyjścia będzie konkretny cytat z Dzienniczka Siostry Faustyny Kowalskiej. Czasem tekst będzie składał się z krótkiego cytatu, tak jak dziś, czasem jednak będą to długie fragmenty Dzienniczka.

Tak jak powiedział Jan Paweł II -nic tak obecnemu Światu nie jest potrzebne jak prawda o Bożym Miłosierdziu. Prawda ta wypływa wprost z kart Pisma Świętego i rozwinięta jest na kartach Dzienniczka. Sam Dzienniczek papież nazwał ewangelią dla współczesnego człowieka. Mnie ten tekst towarzyszył w procesie nawracania. Lubię do niego powracać i wszystkim bardzo polecam. Mam nadzieje,że cykl tekstów u mnie na blogu będzie czymś co skłoni do sięgnięcia po tę książkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *