365: Spotkania z Miłosiernym: Matka

„Wieczorem ujrzałam Matkę Bożą, z obnażoną piersią i zatkniętym mieczem, rzewnymi łzami płaczącą i zasłaniała nas przed straszną karą Bożą. Bóg chce nas dotknąć straszną karą, ale nie może, bo nas zasłania Matka Boża. Lęk straszny przeszedł przez moją duszę, modlę się nieustannie za Polskę, drogą mi Polskę, która jest tak mało wdzięczna Matce Bo­żej. Gdyby nie Matka Boża, na mało by się przydały nasze zabiegi. Pomnożyłam swoje wysiłki modlitw i ofiar za drogą Ojczyznę, ale widzę, że jestem kroplą wobec fali zła. Jakże kropla może powstrzymać falę? O, tak. Sama z siebie kropla jest niczym, ale z Tobą, Jezu, śmiało stawię czoło całej fali zła i nawet (129) piekłu całemu. Twoja wszechmoc wszystko może.” (Dz. 686)

Spotkanie 3. – z Matką Bożą

Skoro dziś rozpoczynamy miesiąc Maryjny to zaczerpnąłem z Dzienniczka Siostry Faustyny fragment objawienia Matki Bożej które doznała siostra Faustyna. Matka Boża wielokrotnie ukazuje się siostrze Faustynie, także jest kimś kto przekazuje jej prawdę o Bożym Miłosierdziu. W jednym z fragmentów czytamy jak Matka Boża mówi j Faustynie: „Jestem Królową nieba i ziemi, ale szczególnie Matką waszą. — Przytuliła mnie do serca swego i rzekła: Ja zawsze współczuję z tobą.” (Dz. 805)

Protestanci nie zgadzają się z wielką rolą Matki Bożej w dziele zbawienia, błędnie uznają że oddając jej cześć odbieramy czci Jezusowi. Tymczasem oddając jej chwałę oddajemy chwałę samemu Bogu. Wszystko co z Nią związane prowadzi bowiem wprost do Jezusa.  Mówią że nie potrzebujemy jej pośrednictwa, ale orędownictwa jak najbardziej.

Jak bardzo to orędownictwo potrzebne widzimy w pierwszym cytowanym prze zemnie dziś fragmencie.  Tajemnicą Boża jest dlaczego spodobało mu się to, że Matce Bożej dał tak dużą rolę w dziele zbawienia, tajemnicą Bożą jest dlaczego Matka Boża tak bardzo umiłowała Polskę, że nakazała by tytułować ją Królową Polski.

Spoglądamy na rządzących, naszą politykę, decyzje podejmowane w obliczu pandemii. Załamujemy ręce. Może boimy się że Ci na górze to tylko marionetki wykonujący interesy innych mocarstw czy koncernów, może boimy się, że są tak nieudolni, że podejmują złe decyzje. Może stwierdzamy, że nie ma na kogo głosować, że nasza elita polityczna to jedno wielkie bagno.

Czy tylko na tym poprzestajemy? Czy jako wierzący polecamy Polskę, rządzących Bogu? Kiedy ostatnio modliłeś się za naszą Ojczyznę, za los naszego narodu? Może przy okazji Święta Trzeciego Maja warto w modlitwie wspomnieć o Polsce?

Świętując święto MB Królowej Polski, nie zapominaj też że Ona jest przede wszystkim Twoją matką, jeśli zechcesz może być przy Tobie w każdym położeniu życiowym w którym jesteś i przytulić Cię do swojego serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *