375. Spotkania z Miłosiernym: Komunia Święta

„Dziś po Komunii świętej powiedział mi Jezus, jak bardzo pragnie przychodzić do serc ludzkich. – Pragnę jednoczyć się z duszami ludzkimi; rozkoszą Moją jest łączyć się z duszami. Wiedz o tym, córko Moja, [że] kiedy przychodzę w Komunii świętej do serca ludzkiego, mam ręce pełne łask wszelkich i pragnę je oddać duszy, ale dusze nawet nie zwracają uwagi na Mnie, pozostawiają Mnie samego, a zajmują się czym innym. O, jak Mi smutno, że dusze nie poznały Miłości. Obchodzą się ze Mną jak z czymś martwym” (Dz. 1385)

Spotkanie VII

A czym dla Ciebie jest Komunia Święta?

Czy pamiętasz Kogo przyjmujesz do swojego serca? Może Komunia Święta stała się jedynie zwykłym symbolicznym gestem?

Czy wiesz, że przyjąłeś Jezusa, który chce byś otworzył się na Jego osobę i łaski jakie chce Ci ofiarować?

Często jeździmy po rożnych świętych miejscach, bierzmy udał w specjalnych Mszach, a może wystarczy po prostu z wiarą po przebywać z Jezusem w Komunii Świętej i pozwolić na to by działał w naszym życiu?

 


To już ostatnie Spotkanie z Miłosiernym. Poprzez te kilka fragmentów z Dzienniczka Siostry Faustyny jakie prezentowałem w kolejne soboty od Wielkanocy chciałem zaciekawić Was drodzy czytelnicy tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Warto sięgnąć po Dzienniczek. Ja czytałem go kilka lat, ale ta lektura pozwoliła mi się nawrócić i ugruntować swoją wiarę.

Chciałem też pokazać że podział na lajtowy łagiewnicki Kościół i wymagający surowy Kościół tradycjonalistyczny jest fałszywy. Niepojęte Miłosierdzie Boże nie wyklucza sprawiedliwości i odpowiedzialności za zło. W takim kluczu wybierałem fragmenty w tym roku. Zapraszam także do historii moich wpisów sprzed roku, wtedy od początku Wielkiego Postu do końca okresu wielkanocnego także prezentowałem fragmenty Dzienniczka, choć w innej formule.

 

2 thoughts on “375. Spotkania z Miłosiernym: Komunia Święta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *