379. Bliski Bóg…

Ktoś kiedyś powiedział, że tym różni się Chrześcijaństwo od innych religii, że inne religie oddają cześć swoim bogom i to ma zapewnić im ochronę przed nieszczęściami, złem, chorobami, w Chrześcijaństwie natomiast Bóg chce być z nami w tym wszystkim co nas spotyka, zwłaszcza w nieszczęściach, chorobach, w tym co złe i przykre. Bóg chce byśmy Go zaprosili do tego wszystkiego co trudne, także grzeszne i chce pomagać nam przez to przejść, zapewniając nas jednocześnie: „wystarczy Ci mojej łaski”.
Gdy obserwuje ludzi mających głęboką i szczerą relacje z Bogiem to zawsze uderza od nich taki nieziemski wręcz pokój ducha i to niezależnie od tego co spotyka ich w życiu. Oni wiedzą, że Bóg jest z Nimi i dzięki tej relacji potrafią czerpać radość z życia, nawet jeśli wokoło nie jest łatwo, ba nawet jeśli jest piekielnie trudno. Taka pogoda ducha, opanowanie, spokój, powinien cechować nas wszystkich. Dlaczego więc tacy nie jesteśmy? Bo brak nam bliskiej relacji z Jezusem i prawdziwego zaufania Mu, bo oddziela Go od nas, nasz grzech z którym tak naprawdę walczyć nam się nie chce.
Ktoś może powiedzieć, no ale co to za Bóg, który pozwala na tyle nieszczęść? Co z tego, że w tych nieszczęściach jest z nami blisko, jak na nie pozwala, przecież jest Bogiem wszechmogącym, czy nie mógłby zdecydować że np. dzieci nie będą chorować, cierpieć, umierać? Mógłby. Ale tego nie robi. Dlaczego? Nie wiem. Bóg widzi więcej, Bóg jest Bogiem wszechmogącym, chce przede wszystkim doprowadzić nas do zbawienia i widzi wszystko w perspektywie wieczności. Może zatem z tej perspektywy te choroby, nieszczęścia i zło są niczym cierpienie dziewczyn pozwalających sobie przekuć uszy, by dzięki temu potem móc nosić kolczyki i wyglądać jeszcze piękniej?
Jestem przekonany, że prawdziwa i szczera relacja z Bogiem daje szczęśliwe życie już tu na ziemi, daje życie w obfitości. Nie obiecuje łatwego życia, czy życia bez nieszczęść, ale świadomość że w tym wszystkim nie jesteśmy sami, że jeśli zechcemy On poda nam swoją dłoń i nas przez to wszystko przeprowadzi, jest naprawdę dobrą nowiną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *