Społeczeństwo

100. Bądź radosny!

Jak zawsze na początku miesiąca, także dziś losuje fragment z Pisma Świętego. Dziś wylosowałem fragment listu do Filipian:

Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! Niech będzie znana wszystkim ludziom wasza wyrozumiała łagodność: Pan jest blisko! Flp 4 4-5

Kto to jest Chrześcijanin? To ktoś radosny! Takie powinno być pierwsze skojarzenie niewierzących, o nas- o Chrześcijanach.

Czy tacy jesteśmy?

Patrząc na nasze znudzone twarze, podczas niedzielnych Mszy Świętych można by wykrzyknąć iż jesteśmy ludźmi w depresji. Tak coś z nami nie tak!

Bo przecież czym bardziej zbliżamy się do Źródła tym bardziej powinniśmy być radośni. Przypominam tu sobie Kraków podczas ŚDM- to było miasto radości. Ta radość przyciągała, zarażała innych. Nawet Ci którzy na Kościół patrzą z odrazą i byli wielkimi przeciwnikami ŚDM, zachwycali się tą eksplozją dobrych uczuć, dobrej- bo nie wesołkowatej radości! Mówili: ja też tak chcę!

Radością, pogodą ducha i opanowaniem możemy innych przyciągnąć do Chrystusa! Jest wrzesień. Za moment wracamy do szkół, do pracy, podejmujemy kolejne rzeczowe zadania. Podejmijmy te stojące przed nami wyzwania, pełni radości i pokoju! Przyciągniemy w ten sposób ludzi do siebie i do Chrystusa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *