Społeczeństwo

99. Miej czas dla innych

Fajnie jest czasem przeglądnąć starocie, znajdujące się gdzieś w kącie piwnicy. Ostatnio, w moim domu rodzinnym, właśnie w piwnicy znalazłem swoją płytę z mp3. Po kilku latach przerwy odsłuchałem znajdujące się na niej kawałki.

Jeden, zwłaszcza przypadł mi do gustu. To piosenka Tomasza Szweda  można ją odsłuchać na wrzucie:

Tomasz Szwed – Miej czas dla innych

Chyba właśnie teraz, w czasie wielkiego mojego zabiegania, było mi to potrzebne. Praca jaką wykonuje pochłania maksymalną ilość czasu, inne codzienne obowiązki skutecznie wypełniają pozostały czas dnia. Brakuje więc wolnego czasu, dla innych: znajomych, rodziny. Życie, zabija zatem te relacje, bo każda niepielęgnowana relacja ginie.

Tak samo jest w małżeństwie. Każde z nas może pochłonięte być troskami dnia codziennego, pracą, sprawami związanymi z domem. Możemy wówczas być razem, ale nie spędzać razem czasu.

Czasem, szybie tempo życia, nie pozwala nam zauważyć innych którzy żebrzą o kontakt z nami. Może olewamy ich bo spieszymy się gdzieś, bo pochłaniają nas inne obowiązki, bo nie zauważany że tak naprawdę nasza uwaga w ich stronę jest naszym chrześcijańskim obowiązkiem.

Warto zatem nie zapominać że to co najważniejsze to relacja z innymi, czas dla nich, a uwaga poświęcona bliźniemu może być najpiękniejszym przejawem naszej modlitwy do Boga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *