Słowo Życia

126. Błogosławieństwo na Nowy Rok

Kościół w pierwszym czytaniu w Nowym Roku przekazuje nam niejako genialne życzenia, na cały Nowy Rok, więcej na całe nasze życie.

Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem

Tym samym Kościół mówi, że Bóg chce nam błogosławić, pragnie naszego szczęścia, przede wszystkim tego wiecznego, ale również i tego tu na ziemi.

Warto więc całe nasze życie zanurzyć w Bogu, oddać je Jezusowi niech On robi z nim co zechce. Warto mu także nowy ten rok powierzyć. On wie co dla nas najlepsze, niech więc prowadzi nas po w tym roku swoimi ścieżkami, niech wykorzystuje nas do swoich celów. Potrafisz tak, bez żadnego ale oddać wszystko co masz i cała swoją przyszłość, kolejne dni Nowego Roku Jemu? Zupełnie bez warunkowo powiedzieć jestem cały Twój rób ze mną co zechcesz?

Chciałbym umieć właśnie tak, ze szczerym sercem powierzyć Mu ten Nowy Rok, wiem że wówczas moje to ziemskie życie nie ucierpiało by na tym, a może nabrałoby kolorów  o jakich istnieniu nawet nie wiedziałem.

Nawet więc jeśli nie potrafimy aż tak bardzo oddać mu swojego życia, próbujmy chociaż do niego się zbliżyć, ogrzewać się przed Jego obliczem. On w Jezusie Chrystusie zwrócił je ku nam i czeka aż do Niego się zbliżymy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *