Wiara

132. #mójŚwięty: Jan Paweł II

Świętych towarzyszy w moim życiu jest przynajmniej kilkoro. Na różnych etapach mojego życia jakiś inny Święty bądź błogosławiony brał palmę pierwszeństwa. Opisać chce jednak Kogoś, kto także w wymiarze zwyczajnie ludzkim był dla mnie bliski. Opisać chce Świętego, którego doskonale pamiętamy i znamy. Ktoś pewnie zastanawia się, po co opisywać papieża Jana Pawła II, skoro przecież wszyscy wiemy Kim był to po co o Nim akurat pisać? Bo według mnie, powinien być wzorem dla wielu mężczyzn współczesnego Świata!

Jan Paweł II to z jednej strony tytan modlitwy. Nie widziałem nikogo innego kto tak bardzo był zanurzony w Bogu, gdy się modlił. Myślę, że wszystkie jego działania czy decyzje podejmowane były po wcześniejszym ich omodleniu. Nie był to jednak dewot. Ten Święty to otwarty na Świat i ludzi człowiek, to Ktoś kto nie boi się zmian nowinek, innych kultur, więcej to Ktoś kto kocha różnorodność i zaciekawiony jest innością, to Ktoś kto słucha poglądów innych ludzi, nie z wyższością ale ale z siłą argumentów wypływających z wiary.

Jan Paweł II to także tytan pracy. Nie oszczędzał się, ale spalał dla innych. Stawał się darem dla nas wszystkich, wymagał od siebie i nawoływał by stawać sobie wymagania, nawet gdyby inni od nas nie wymagali. To co mówił, było wymagające, czasem wręcz niedoniesienia dla obecnego Świata, ale nie uginał się, jego poglądy były jasne i nie zmieniał ich w zależności od tego z kim rozmawia.

Przede wszystkim był wierny swoim decyzjom i wyborom. Nie dezerterował, nie uciekł. Pokazał że warto podjąć krzyż i nieść go do końca, niezależnie od konsekwencji.

Te jego cechy: wymagający, wierny, stanowczy, z jasno sprecyzowanymi poglądami, ale także pobożny i jednocześnie nie zgorzkniały, ale otwarty na ludzi i Świat- kochający dobrą zabawę, żarty, sport, przyrodę, to cechy które my faceci powinniśmy szczególnie naśladować, bo dzięki temu będziemy stawać się bardzie męscy i będziemy lepszymi mężami, ojcami, szefami czy pracownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *