Słowo Życia Wiara

199. Chrześcijaństwo to zaufanie Bogu i działanie

Psalm (Ps 37 (36), 3-4

Psalm z dzisiejszych czytań to rada, aby nie troszczyć się o zbyt wiele, nie martwić się na zapas, stresować otaczającym nas Światem i sprawami, które nas przytłaczają.

W pierwszej kolejności, mam zatroszczyć się o relację z Nim, powierzać mu siebie i moje życie i wszystkie moje sprawy. Mam Mu zaufać, że wszystko dobrze poprowadzi, nawet jeśli według mnie, właśnie wali mi się Świat.

W drugiej kolejności, mam działać. To działanie ma być dobre. Chrześcijanin nie jest człowiekiem bierności, to nie jest ktoś kto zanosi tylko modły do Boga i czeka na przysłowiową gwiazdkę z nieba. Chrześcijanin to człowiek czynu.

Trzeba jednak pamiętać by wszystko czego się podejmujemy było dobre, zgodne z tym, czego naucza nas Bóg.

Jeśli będziemy szli przez życie, razem z Nim, dobrze czyniąc innym, Bóg zapewni nam bezpieczeństwo i spełni pragnienia naszych serc!

Mówią że jak kto ma dobre serce, to musi mieć twardy tyłek. To prawda. Tyle że nie znam, nieszczęśliwych ludzi, niosących dobro. Nawet jeśli jest im nie łatwo, bo dostają w kość od życia to napełnieni są wewnętrzną radością i niezwykle urzekającym spokojem.

Też chcesz taki być? Bóg w dzisiejszym psalmie podpowiada jak to zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *