Wiara

233. Moc Ducha

To zadziwiające, jak bardzo my Chrześcijanie jesteśmy niewierzący. Wierzymy, ale jakoś tak nie do końca. Co tydzień w Kościele mówimy: „wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego…” ale nasz zachodni, materialistyczny, „zdrowy rozsądek” zabrania nam dostrzegać w codzienności cuda i o te cuda prosić.

Bóg jest wszechmogący, wszyscy to przyznamy, ale jakoś trudno nam przyznać, że Bóg naprawdę może wszystko. Nie no, przyznamy że może wszystko, ale jakoś tak abstrakcyjnie, ogólnikowo, albo u innych, ale żeby tak wszedł do naszego życia, żeby go prosić o opiekę, o realną interwencję- a no gdzież tam, tyle ma Bóg na głowie nie będzie się nami przejmował.

Może, Boga tak naprawdę nie znamy? Jak często bierzemy Pismo Święte do ręki, jak często je czytamy? Jak często sięgamy po książkę, a może film na youtube, kogoś z autorytetem Kościoła, kto zęby zjadł na lekturze Pisma Świętego i potrafi przybliżyć nam Boga tak bardzo, że aż zachwycimy się Jego pięknem. Mało takich? Szustak, Pawlukiewicz, Kramer i wielu wielu innych.

Bóg działa, tu i teraz. Może działać także w Twoim życiu i to w sposób realny, prawie namacalny. Pozwolisz mu na to? On czeka na Ciebie, na Twoje tak. Pismo Święte, o którym pisałem wyżej, to książka która w sposób dosłowny, w każdym wersecie odnosi się wprost do Ciebie? W sposób realny, a nie symboliczny? I daje Ci najlepszy pomysł na Twoje życie.

Zbliżają się Święta Ducha Świętego. Poszukaj w Twojej okolicy czuwania, Mszy w wigilię zesłania Ducha Świętego, albo po prostu pójdź w niedzielę na Mszę z intencję by Duch Święty wszedł w Twoje życie, odmienił je, przemienił tak jak chce. Pójdź, powiedz Bogu tak, powiedz że czekasz na Niego, ufasz mu i pragniesz Go w swoim życiu. Pokonaj nasz zachodni „zdrowy rozsądek” i daj Bogu wolną rekę. Pozwól mu nawet na nadzwyczajną interwencję, jeśli tylko będzie chciał. Zobaczysz, nie zawiedziesz się.

Nie obcuje Ci cudów, (choć mogą się zdarzyć) fajerwerków, emocyjek. W naszej wierzę, nie chodzi o to co nadzwyczajne, nie chodzi zwłaszcza o emocje. Może więc, wrócisz do codzienności, może więc nic się nie zmieni. Gwarantuje Ci jednak, że z czasem zobaczysz jak dobrze jest żyć z Bogiem i  jak wielki i wszechpotężny jest nasz Bóg i jak dobry jest nasz Bóg.

Spoglądając w końcu na konkretne zwykłe wydawałoby się zdarzenia w Twoim życiu, może przypadki, poczujesz opiekę i moc Ducha. On naprawdę żyje i działa, tu i teraz, także w Twoim życiu. Pozwól Mu na to. Niech zstąpi i zmieni oblicze Twojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *