Kultura Wielki Post

285. Dar przebaczenia/ Muzyka na Wielki Post # V

Podaruj Mi Panie…. Słowa które darowałeś Magdalenie.

To już przedostatnia niedziela Wielkiego Postu, za tydzień Niedziela Palmowa, dlatego dziś proponuje utwór, którzy jest modlitwą proszącą by Jezus podarował nam słowa, które wypowiedział Magdalenie. „Nikt Cię nie potępił? I Ja Cię nie potępiam, idź a od tej chwili już nie grzesz” Takie to były słowa. Piękne prawda?

Jeszcze niedawno każdy z nas mógł sięgnąć po te słowa, po słowa będące odpuszczeniem grzechów, ale jednocześnie podniesieniem z bagna naszych wad, błędów, złych wyborów.

W tym wpisie, którego pierwotna treść była napisana jeszcze przed Wielkim Postem pisałem: „Możemy usłyszeć te słowa, które przywrócą nam godność. Gdzie? W Sakramencie Pokuty. Nie czekaj więc na ostatnią chwilę idź odebrać ten piękny dar, jaki ma dla Ciebie Jezus, dar przebaczenia, godności i niepojętej miłości. Idź już dziś. Święta są tak blisko.”

Nie wiedziałem jednak wtedy, że gdy publikować będę ten tekst wyjście do spowiedzi już nie będzie takie proste, ten sakrament nie będzie aż tak dostępny, wyspowiadać się nie będzie tak łatwo, a pójście do spowiedzi będzie wiązać się z tak dużym ryzykiem zarażenia.

Jeśli będzie to możliwe przystąpmy do tego Sakramentu- przed Świętami albo już po nich, może dopiero wtedy gdy będzie już bezpiecznie. A co teraz, gdy przecież możemy umrzeć? Słuchamy naszych pasterzy, słuchajmy tego co mówi Papież Franciszek, wzbudźmy sobie żal za grzechy, i wielkie pragnienie odpuszczenia grzechów. Jestem przekonany, że każdemu kto szczerze tak postąpi Jezus szepnie do ucha:  „Nikt Cię nie potępił? I Ja Cię nie potępiam, idź a od tej chwili już nie grzesz”  i „nie lękaj się ja jestem z Tobą” Może będzie to w chwili, gdy przyjmiemy Go w duchowej Komunii Świętej.

Słowa dzisiejszej pieśni, przeszywają serce:

„Panie popatrz codziennie winie drugich,

Trzymam w ręku mój kamień by nim rzucić,

I nie rzucam, bo grzech mój przypomniałeś,

I uciekam choć lepiej było wrócić.

Podaruj, podaruj mi Panie

Słowa które darowałeś Magdalenie

Podaruj, podaruj mi Panie

Tylko jedno, tylko twoje przebaczenie…

…………………………………………………………………………….

Za tydzień ostatnia już muzyczna propozycja na Wielki Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *