Wiara

301. Nowenna Pompejańska o nawrócenie

Dzisiejszym wpisem chciałbym Was zaprosić, do podjęcia wspólnej modlitwy. Ksiądz Teodor Sawielewicz z kanału TeoBankologia oraz ks. Dominik Chmielewski zainicjowali Nowennę Pompejańską, która ruszy 13 maja 2020 roku  „o łaskę nawrócenia grzeszników, spośród których ja jestem pierwszy

Różaniec

Teraz w czasach epidemii gdy do kościoła był, a tak naprawdę ciągle jest, ograniczony dostęp wielu z nas pewnie pomyślało o innej formie bycia blisko z Bogiem. Wiele parafii i księży zachęcało do uczestnictwa w transmisjach on – line z nabożeństw i modlitw organizowanych w tym czasie. Episkopat wezwał do modlitwy różańcowej, a przewodniczący KEP zainicjował różaniec o ustanie epidemii. Sam w tym okresie chwyciłem za różaniec. Wierzę bowiem w  wielką moc, tej modlitwy.

Świadectwo

Moja mama, gdy dopadł ją nowotwór, bardzo często spędzała czas z różańcem w dłoni. Nie wygrała, niestety, z tą chorobą, ale chyba ten obrazek z dzieciństwa (zmarła gdy miałem jedynie 12 lat)  jest jednym z powodów mojego osobistego zaufania Maryi. Chyba dzięki przykładowi mojej mamy, później w dorosłym życiu i ja sięgałem po różaniec, zwłaszcza w trudnych chwilach czy w obliczu poważnych problemów.

Był też wyjątkowo trudny dla mnie czas. Wszystko się rozsypywało. Długoletni związek rozpadł się jak domek z kart, sytuacja zawodowa była bardzo niepewna oraz wiele innych problemów. Wtedy też przypadkowo poznałem nowennę pompejańską. Zdecydowałem się na to iż spróbuje ją odmówić. Ten czas, z różańcem w rękach był dla mnie wyjątkowy. Nie tylko spełniło się to o co prosiłem, ale poukładało się wiele innych spraw, a sam poczułem wewnętrzny pokój serca i pewność, że wszytko będzie dobrze. Ten czas to dla mnie też okres wyjątkowo bliskiej relacji z Bogiem i chyba początek poważnego i świadomego nawrócenia.

Do dziś odmówiłem, więc wiele razy nowenny pompejańskie. Zwróciłem się o pomoc do Matki Bożej o spotkanie tej jedynej kobiety w moim życiu- dziś mam najpiękniejszą, najukochańszą żonę na Świecie. (Nikt takiej nie ma 😉  ), cudowne dziecko. Dzięki niej znalazłem mieszkanie po okazyjnej cenie, które w normalny warunkach byłoby dla mnie nieosiągalne, udaje mi się w sprawach zawodowych, a i Ona wspiera całą moją rodzinę.

Cały dzień z Bogiem

Po tym jak odkryłem Nowennę Pompejańską, uświadomiłem sobie, jak bardzo różaniec jest modlitwą, w której centrum jest Chrystus, a nie Maryja. Większość tajemnic to wydarzenia z życia Jezusa. Odmawiając codziennie 3 części różańca, bo na tym polega Nowenna Pompejańska, tak naprawdę przez cały dzień, jesteśmy blisko Jezusa, towarzyszymy Mu i On wypełnia cały nas dzień: wypoczynek, praca, zabawa z dzieckiem- wszystko staje się modlitwą i odbywa się zwykle pomiędzy odmawianiem kolejnych tajemnic różańca. (rzadko bowiem odmawiam cały różaniec ciągiem).

Potrzeba nawrócenia

Intencja jaką zaproponowali księża okazuje się genialna. Ostatni czas, bardzo pokazał mi że potrzebuje nawrócenia. Wcześniej, przed pandemią, będąc bardzo zabiegany, nie mogąc złapać oddechu, pojawienie się pewnych moich niepowodzeń tłumaczyłem sobie winą tych trzecich (moich współpracowników, niedogadanych klientów itp) czas pandemii uświadomił mi że problem jest głównie u mnie. Podczas modlitwy różańcowej, w tym czasie, przychodziły mi myśli o tym ile muszę w swoim życiu uporządkować, jak bardzo ja i moja rodzina potrzebuje nawrócenia. Intencja pompejańki spadła mi zatem z nieba.

Każdy z nas potrzebuje nawrócenia. Ja i Ty i duchowni i świeccy. Jeśli chcesz zmieniać świat, zmień siebie, zatem jeśli chcesz by  świat się nawrócił, by Kościół by bardziej święty, byśmy mieli świętych Kapłanów, by Twoja żona czy mąż stali się świętymi, by Twoje dzieci doszły do świętości, nawróć się Ty. Zacznijmy od siebie.

Zaproszenie do modlitwy

Zachęcam do podjęcia wspólnej modlitwy różańcowej o nawrócenie. Zaczynamy 13 maja, kończymy 5 lipca. Jeśli jednak czytasz ten wpis później, to każdy dzień jest dobry by dołączyć do tej inicjatywy i podjąć trud modlitwy „o nawrócenie grzeszników spośród których ja jestem pierwszy”

Więcej na ten temat znajdziesz, na specjalnej stronie internetowej:

Profil Wielkiej Światowej Nowenny Pompejańskiej na FB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *