303. Dzień mamy

Dziś nasze mamy pojawiają się w naszych myślach, sercu i wspomnieniach. Niektórzy pewnie, mają to szczęście, że mogą swoją mamę odwiedzić, inni -tak jak ja- już tego szczęścia nie mają.

Przypomniała mi się przepiękna pieśń do mamy, młodego wokalisty Adama Stachowiaka. Jej rozdzierające serce piękno, zrozumieją, zwłaszcza Ci, którzy pożegnali już swoje mamy. Posłuchajcie:

Chyba, na co dzień nie uświadamiamy sobie ile zawdzięczamy swojej mamie. To takie oczywiste- ale to fakt- ona dała nam życie, ona nauczyła nas żyć, ona pokazywała czym jest miłość. Fakt, bez taty nie było by to możliwe, ale to mama bierze na siebie największe trudy ciąży i porodu, a także mimo nawet najbardziej zaangażowanego taty, to ona jest najbliżej nas w pierwszym okresie naszego życia.

Może, nie zawsze jest tak idealnie. Może Twoja mama ma wady które utrudniają i rujnują Ci życie, może jej miłość w stosunku do Ciebie jest za duża i nie chce wypuścić cię spod spódnicy, albo przejawia chorobliwą zazdrość o Ciebie, zwalczając Twojego chłopaka/ narzeczonego/ męża/ dziewczynę/ narzeczoną/ żonę. Może pokonały ją jej własne wady. Może musisz postawić jej bolesne dla Ciebie granice. Może…

Może to Ty musisz nauczyć ją miłości, albo przypomnieć jej tą lekcję o miłości, którą obdarzała Ciebie, bo życie, albo jej błędne decyzje spowodowały iż pogubiła się w swoim życiu i zapomniała już czym jest prawdziwa miłość. Może…

Tak, nie wolno Ci poddać się jej źle pojętej miłości, ale nie odrzucaj jej jako osoby. Gdyby nie ona nie było by Ciebie.

Może popełniła w stosunku do Ciebie masę błędów. Jak każdy z nas się myli, każdy dla swojego dziecka chce jak najlepiej- niestety czasem wychodzi zupełnie inaczej.

Kochaj ją i miej dla niej czas… Wybaczaj jej to co zrobiła źle i dziękuj, bo masz za co.

Dziękuj za życie, za czułość, za ciepło, za troskę o Ciebie, za nieprzespane noce, za pomoc, za to że jest, za życie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *