383. Wakacjowanie

To już połowa sierpnia. Właśnie mija u mnie ten wyjątkowy czas urlopu. Ostatnie dwa tygodnie to czas , pełen przygód, podróży ale przede wszystkim czas dla mojej rodziny. Wszystkim zapracowanym bardzo polecam. Uważam, że każdy powinien pozwolić sobie na taki czas, każdy niezależnie od statutu majątkowego.

Wakacje kosztują, ale czas jaki dzięki wakacjom kupujemy jest bezcenny. Czas dla żony, dzieci, dla bliskich. Można urlop spędzić na dalekich podróżach, kilkunastotygodniowych albo dłuższych wyjazdach, można go spędzić w drogich hotelach lub ośrodkach wczasowych, ale można też taniej. Może to być kilkudniowy wypad za miasto, pod namioty lub do mieszkających w innym mieście znajomych, może to być wydłużony trochę weekend w którymś z dużych miast akademickich, gdzie noclegi można wynająć w  pustych latem akademikach. Może to być wreszcie czas spędzony w domu, choć tu najtrudniej o urlopowanie, bo uwaga- nie możemy go wykorzystać na pracę na które nie ma czasu na co dzień (a tyle ich jest), ale na bycie razem i na wypoczynek.

Tylko czy potrafimy wypoczywać? Czy jesteśmy wstanie przejść od codziennej wymiany informacji, od przekazywania sobie wiadomości, poleceń o tym kto i co kupi w sklepie, kto zabierze dzieci do dziadków oraz czy udało się zamówić wizytę lekarską do rozmowy i spędzania razem czasu? Jeśli mamy z tym trudność to tym bardziej jak najszybciej musimy znaleźć czas dla siebie po to by nie zaprzepaścić naszych relacji i naszych więzi.

Tegoroczne wakacje były piękne. Kilka dni nad polskim morzem, kilka dni w górach z rodziną i weekend z kumplami ze studiów. Można żyć. Jednym z piękniejszych miejsc jakie w tym roku odwiedziłem było sanktuarium Matki Bożej w Szczyrku. Pięknie widać go ze szlaku na Skrzyczne, i z terenu sanktuarium roztacza się piękny widok na Skrzyczne. Dotarliśmy tam na rowerach. Nie duży ale jakże klimatyczny kościół z charakterystyczną szczelistą wierzą, przepiękne otoczenie oraz kamienna grota w której czuć wielką ilość zanoszonych tutaj modlitw. Gdyby ktoś z Was był kiedyś w Beskidach, polecam warto odwiedzić w Szczyrku Matkę Bożą.

1 thoughts on “383. Wakacjowanie

  1. Polecam Beskid Niski – tanio, cisza, spokój, dużo miejsc do spacerów, trochę zabytków (nie tylko cerkwie). Problemem jest tylko fakt, że bez samochodu trudno się gdzieś ruszyć, bo komunikacja zbiorowa jest słaba albo wcale jej nie ma.
    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *