Wiara

336. Prawdziwa miłość

Zbliża się dzień zakochanych, więc dziś o miłości będzie. Pismo Święte pełne jest pięknych, ale także trudnych czytań o miłości i to zarówno tej człowieka do człowieka jak i  Boga do człowieka. Przebój ślubnych czytań mszalnych to pewnie Hymn o Miłości Świętego Pawła.  Trudne i wymagające treści związane z miłością kierował Pan Jezus także do jednej z największych mistyczek XX Wieku Świętej Siostry Faustyny.

W Dzienniczku, Faustyna o miłości pisze tak:

Miłość czysta zdolna jest do czynów wielkich i nie łamią jej trudności ani przeciwności, jak miłość [jest] mocna [mimo] wielkich trudności — tak też jest wytrwała w szarym, codziennym, żmudnym życiu. Ona wie, że by się Bogu przypodobać, jednego potrzeba, to jest, aby najdrobniejsze rzeczy czynić z wielkiej miłości — miłość i zawsze miłość.

Miłość czysta nie błądzi, ona ma dziwnie dużo światła i nic nie zrobi, co by się Bogu miało nie podobać. Przemyślna jest w czynieniu tego, co milsze Bogu, i nikt jej nie dorówna; szczęśliwa, gdy może się wyniszczać i płonąć jak czysta ofiara. Im więcej czyni z siebie, tym jest szczęśliwsza, ale też nikt nie umie wyczuć niebezpieczeństw tak z daleka, jak ona; umie zdzierać maskę i wie, z kim ma do czynienia.” (DZ. 140)

Czy potrafimy tak kochać?

Czy potrafię wyniszczać się dla swojej żony i dzieci, a może odpuszczam,dla swojej wygody czy lenistwa?

Kochać tak by inni patrząc na nas chcieli poznać skąd jest to źródło pozwalające nam na tą miłość i chcieli poznać to Źródło jakim jest Bóg.

Kochać w codzienności, w szarości dnia codziennego jest najtrudniej. Czy stać nas na drobne gesty miłości. Jak wygląda nasz dzień w pracy, czy znajdujemy te kilka sekund odezwać się do żony czy męża?

Kochać to spalać się dla innej osoby, to robić wszystko by zbliżyć ją do Boga, to szukać z nią kompromisu, to dawać swój czas tej osobie,to chcieć dla niej jak najlepiej,a czasem być dla niej wymagającym.

Kochać… jak to łatwo powiedzieć.

„Kochamy wciąż za mało i stale za późno”

ks.Jan Twardowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *