Adwentowe Opowieści Blog

115. Adwentowe opowieści

Rozpoczęliśmy  Adwent. Dla mnie to niezwykły czas. Zawsze w Adwencie powracają wspomnienia z dzieciństwa. Wspomnienia przesączone, przede wszystkim czasem oczekiwania na pełne ciepła dni w domu.

Czekało się na ten czas, gdy wreszcie ze strychu rodzice zniosą pudła wypełnione kolorowymi bombkami, gdy tata będzie naprawiał kolorowe światełka choinkowe, a potem w domu pojawi się choinka i w kościele szopka.

Dziś to czekanie jest trudniejsze. Wszak wystrój świąteczny witryn sklepowych pojawiający się już na przełomie października i listopada skutecznie spłycają czas Adwentu.

Wreszcie od lat, grudzień to czas wielkiej gonitwy. Przede wszystkim po sklepach by przygotować wystrój świąteczny, by kupić prezenty, by przygotować wypasione Święta. Potem jest gonitwa po domu by dom na Święta  śnił. Na koniec gonitwa po kuchni.

Może więc warto w tym roku, przeżyć ten okres inaczej. Zwolnić, odpuścić. Może wtedy właśnie ten świąteczny okres okaże się być wyjątkowy? Wszak najpiękniejsze jest to co niewidoczne dla oczu. Zamiast wymyślnych prezentów, może skromny upominek. Czas jaki przeznaczylibyśmy na obmyślanie i szukanie tych wypasionych podarunków, lepiej przeznaczyć dla bliskich.

Długie grudniowe wieczory sprzyjają temu by, tak zwyczajne z sobą pobyć. Wyłączyć wszystkie przeszkadzajki i posiedzieć razem: z ukochaną osobą, dziećmi, przyjaciółmi, a może rodzicami. Posiedzieć naprawdę razem, a nie obok siebie. Otworzyć się na siebie, a nie oglądać razem TV. Pogadać, może poznać się na nowo.

Można też snuć razem opowieści, wspominać, postarać się stworzyć wyjątkowy klimat bycia razem.

W tym okresie i ja będę snuł tu na blogu opowieści, adwentowe opowieści. W każdy piątek adwentu w godzinach porannych pojawi się opowieść. Będzie to opowieść o ludziach, takich zwyczajnych – jak my, będzie o pięknie ich miłości i ich drodze do Nieba. Każda z tych historii oparta jest na faktach, przedstawia autentyczne osoby, żyjące w XX wieku, co do których kościół wypowiedział się iż są już w niebie. To będą naprawdę wzruszające i pasjonujące opowieści. Pierwsza z nich już w najbliższy piątek.

W ubiegłym roku w Adwentowych Opowieściach pojawiły się historie: Świętego Mikołaja, bardzie biblijne: Świętego Józefa, Maryi, niesamowitej świętej XX  wieku Świętej Joanny Molla, oraz zwyczajne opowieści: historię pewnego małżeństwa w kryzysie i pewnej rodziny. O kim będzie w tym roku? To niespodzianka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *