Adwentowe Opowieści

186. Adwentowe opowieści

Ten grudniowy czas, gdy za oknem szaro, buro i zimno, a noc przychodzi szybko, sprzyja do snucia opowieści.

Po dniu pełnym zajęć, zabiegania, zmartwień, może przedświątecznych już przygotowań, dobrze jest się zrelaksować z dobrą książką, przy kubku gorącej, owocowej herbaty, lub przepysznej kawy z dodatkiem mleka, cynamonu i kaka. W tle jakaś dobra muzyka, może zestaw piosenek z dzwoneczkami, tak w oczekiwaniu na Święta?

No dobrze, każdy może relaksować się jak chce. Dla mnie książka to super rozwiązanie na tą porę roku i ten czas. Książka też dała pomysł na tegoroczny cykl „adwentowych opowieści” No ale od początku.

Początek, był natomiast dwa lata temu. W adwencie 2016 powstały pierwsze „adwentowe opowieści”.

Z racji mojego zawodu, obserwuje jak bardzo rodzina i małżeństwo są obecnie w kryzysie. Widzę na jak bardzo poważną chorobę cierpi wiele małżeństw, czasem niestety choroba ta okazuje się być nieuleczalna. Z założenia miały to być historie.

„Adwentowe opowieści” miał to być czasem cykl tekstów przedstawiających czy to fikcyjne, czy oparte na prawdziwych wydarzeniach historię dotykające małżeństwa i rodziny czy postaw które gdzieś w obecnym świecie się zagubiły. Wtedy w 2016 roku, mogliście zatem poczytać o: historii pewnego małżeństwa w kryzysie i pewnej niepoukładanej rodzinie. Pojawiły się także bardzo biblijne opowiadania  dotyczące: Świętego Józefa, Matki Boskiej. W ramach tego cyklu pojawiło się też opowiadanie o niezwykłej świętej XX wieku Świętej Joanny Molla, a także bardzo adwentowa opowieść o: Świętym Mikołaju.

W 2017 roku, w II edycji „Adwentowych Opowieści” pojawiły się opowiadania o świętych, bądź niezwykłych małżeństwach XX wieku: bł. Franza Jaegerstaettera i jego żony Franziski. – osoby, która nie uległa propagandzie nazizmu i zapłaciła za to życiem, Marii Luizy Corsini i Alojzego Beltrame Quattrocchi– pierwsza w historii para małżeńska wyniesiona na Ołtarze, oraz historię  Emilii i Karola Wojtyłów– rodziców Jana Pawła II i o decyzji, która ocaliła życie papieża.

W tym roku, adwentowe opowieści, powstaną w oparciu o ściśle biblijnie historię. Pomysł na tegoroczny cykl zaczerpnąłem z książki „Historię miłosne w biblii” Aristide Fumagalliego. Czytałem ją właśnie w adwencie, rok temu i wszystkim- zwłaszcza parom i małżonkom, bardzo polecam.

Tegoroczne „Adwentowe opowieści” skłoniły mnie zatem do sięgnięcia po Pismo Święte, przypomnienia sobie tych pięknych historii i zaczytania się w Słowo Boże. Mam nadzieje, że te opowieści i Was doprowadzą do lektury Pisma Świętego, a wcześniej dadzą dużo frajdy.

W każdą zatem sobotę adwentu, już od tej najbliższej, z samego rana, ukaże się tu na blogu, nowa „Adwentowa Opowieść”, na którą bardzo serdecznie zapraszam.

1 thought on “186. Adwentowe opowieści”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *